Новини

Інноваційна компанія Meta опублікувала результати дослідження про так званий «мозковий декодер», який, використовуючи здобутки штучного інтелекту, перетворює думки на мову. Дана унікальна розробка  базується на неінвазивних методах запису діяльності мозку. У дослідженні застосовувалися магнітоенцефалографія та електроенцефалографія. В результаті вчені зібрали понад 150 годин записів 169 волонтерів без проблем зі здоров’ям.  

Алгоритм фіксував реакцію мозку досліджуваних на прослуховування аудіокниг та окремих фрази нідерландською та англійською мовами. Потім з тексту виокремлювали певні слова. Таким чином, створювався так званий словник, який запускав  зворотній процес тлумачення думок та перетворення їх на текст. 

Точність алгоритму досягла 73% під час використання набору з 793 тих слів, які часто використовуються в звичайному житті.

Виявилося, що ЕЕГ та МЕГ є менш надійними засобами, аніж вживлені в мозок датчики. Тому дослідникам довелося зібрати більше даних для підвищення точності роботи данї ШІ – моделі. 

Вчені вважають, що ця розробка стане вкрай корисною для людей, які втратили можливість говорити та писати. Водночас вона є важливим внеском у вивченні мозку людини.

У майбутньому вчені хочуть збільшити словник алгоритму, щоб він став ще точнішим.